donderdag 27 januari 2022

Alles over Ambacht

Dominee M. H. Schot, predikant in de Petrakerk. 

Petrakerk schaalt af naar dertig bezoekers per eredienst

10 oktober 2020 (door Jan-Willem Schneider)

HENDRIK-IDO-AMBACHT - Vrijdag 9 oktober hadden de kerken een overleg met minister Grapperhaus. Hij adviseert kerken om deze maand met maximaal dertig mensen bij elkaar te komen. De Petrakerk volgt dit advies per direct, al is het met pijn in het hart. Vorige week mocht de kerk nog zo'n driehonderd gasten per dienst ontvangen. 

"De kerkenraad (kerkbestuur, red.) kan niet geheel meegaan in de wijze waarop de overheid tot haar advies gekomen is. Maar het aantal besmettingen in ons dorp is enorm gestegen, zo ook in onze kerkelijke gemeente. Hoewel onze samenkomsten niet de bron lijken te zijn, zouden ze wel degelijk een schakel kunnen vormen in de verdere verspreiding. Deze verantwoordelijkheid voor de volksgezondheid, die ook Bijbels is, weegt de kerkenraad zwaar. Met pijn hebben we daarom besloten om af te schalen naar dertig bezoekers per kerkdienst", verduidelijkt ds. M. H. Schot, predikant in de Petrakerk. 

"Online is surrogaat-oplossing"
Naast de zondagse erediensten organiseert de Petrakerk ook doordeweekse activiteiten. "Deze week hebben we besloten om nog meer kerkelijke activiteiten uit te stellen of online te houden. Hoewel we via internet veel bezoekers kunnen bereiken, blijft het een surrogaat-oplossing", vertelt de predikant. "We hopen, mede door deze maatregel, dat deze periode zo kort mogelijk zal zijn. Bovenal bidden we tot God of Hij uitkomst wil geven. Ja meer, dat deze corona-crisis ons als maatschappij en kerk laat inzien hoe betrekkelijk hier op aarde alles is, maar dat bij God zaligheid is". 

Grote kerkelijke gemeenschap
De Petrakerk is een kerkelijke gemeenschap van ongeveer 2.000 volwassenen en kinderen. Voordat de corona-crisis uitbrak, kwamen er wekelijks zo'n 1.500 gemeenteleden naar de diensten. Halverwege maart schaalde de kerk drastisch af naar enkele leden per dienst en kwam er een livestream. Zo konden belangstellenden de diensten rechtstreeks volgen via beeld en geluid. Toen de corona-pandemie aan kracht verloor, mocht de Petrakerk meer gasten verwelkomen. Nu echter de tweede golf uitgebroken is, schaalt de kerk opnieuw af.  

Pastoraal Centrum De Ark
Het coronabeleid van de Petrakerk is vergelijkbaar met dat van Pastoraal Centrum De Ark. Die kerk houdt zich ook aan het overheidsadvies, al vinden veel gemeenteleden de aanscherping jammer. “Eerst mochten we 55 mensen ontvangen, maar nu gaan we terug naar maximaal dertig. Toch blijven we ervoor gaan”, vertelt dominee Piet van Veldhuizen die bijna elke zondag kerkdiensten leidt in De Ark.  

 

 

Zie ook:

Deel dit bericht met je vrienden!