RIVM-weekcijfers: opnieuw stijging aantal positieve corona-tests in ons dorp

06 oktober 2020 door Jan-Willem Schneider
RIVM-weekcijfers: opnieuw stijging aantal positieve corona-tests in ons dorp

HENDRIK-IDO-AMBACHT - De coronabesmettingen in ons dorp blijven stijgen, stelt het RIVM. Volgens de laatste weekcijfers zijn er 116 Ambachters positief getest op het coronavirus. Dat zijn er 35 meer dan de week ervoor. Per 100.000 inwoners zijn er nu gemiddeld 371,8 besmettingen vastgesteld, terwijl het gemiddelde vorige week 259,6 bedroeg. Het aantal ziekenhuisopnames en overlijdens is gelijk gebleven; evenals in de voorbije weken is er deze week niemand opgenomen of bezweken aan het longvirus. 

De toename van het aantal positieve testuitslagen was burgemeester Jan Heijkoop maandagavond al opgevallen. Hij besprak het punt tijdens de raadsvergadering. "We zien dat Ambacht donkerrood kleurt en koploper is in de Drechtsteden. Ons dorp heeft zelfs meer besmettingen dan Dordrecht. De oorzaak vormt een aantal clusters dat te relateren is aan sport- en voetbalverenigingen en dan gaat het hard".

Ambacht geen koploper
Heijkoops stelling dat Ambacht koploper is in de Drechtsteden klopt niet; in Alblasserdam ligt de besmettingsgraad hoger met 471,1 per 100.000 inwoners. Wat Dordrecht betreft, had Heijkoop wel gelijk; daar ligt het aantal positieve coronatests op 244,8 per 100.000 inwoners. In buurgemeente Zwijndrecht zijn er gemiddeld 346,5 per 100.000 inwoners positief getest. Om te testen gebruikt de GGD de zogeheten PCR-test. Als ze een positieve uitslag geeft, is de persoon besmet, volgens het RIVM.

Betrouwbaarheid tests
Bij de PCR-test heeft onder meer de FvD-politicus Thierry Baudet wel wat vragen. Zo schrijft hij op Twitter dat "er grote twijfel bestaat over die tests". Tegelijk zijn er ook bronnen die zeggen dat de PCR-test terdege betrouwbaar is, maar wel op enkele voorwaarden. De eerste is dat de geteste persoon klachten heeft, de tweede is dat testen met een uitslag in een grijs gebied opnieuw worden uitgevoerd, en de labs gebruik maken van meerdere targets. Targets zijn specifieke stukjes gen van het coronavirus die de test aantoont.

 

 

 

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.