Uniek standbeeld van jongere duikt in de nacht op in ons dorp

05 oktober 2022 • 11:29
Uniek standbeeld van jongere duikt in de nacht op in ons dorp
Alihan Uzun

HENDRIK-IDO-AMBACHT - In de nacht van 3 op 4 oktober zijn er drie standbeelden geplaatst in Utrecht, Maarssen en Hendrik-Ido-Ambacht. Drie jongvolwassenen zijn vannacht verrast met een standbeeld van zichzelf in hun woonplaats. 

De jongeren, Alihan Uzun, Kris Switser en Abdulaal Hussein, hebben zich ieder op uitzonderlijke wijze ingezet voor de maatschappij. Met dit initiatief willen jongerenorganisatie Young Impact en partner ABN AMRO de jonge impactmakers een groots podium geven voor hun maatschappelijke inzet en andere jongeren inspireren om hun ideeën voor een mooiere wereld werkelijkheid te laten worden. De onthulling van de standbeelden is onderdeel van een grotere actie om meer aandacht te genereren voor gelijke kansen voor jongeren in Nederland omdat rolmodellen onvoldoende zichtbaar zijn.

Een van de standbeelden is geplaatst in het Baxpark in Hendrik-Ido-Ambacht, namelijk die van Alihan Uzun. Alihan (21) strijdt voor kansengelijkheid binnen het onderwijs. Met zijn project Droomcv inspireert hij mbo-studenten om na te denken over hun ontwikkeling. Alihan heeft een theoretisch opgeleide moeder en werd altijd goed geholpen bij zijn schoolwerk. Hij vindt het niet eerlijk dat kinderen met praktisch opgeleide ouders een lager schooladvies krijgen en dus minder kansen hebben. Daarom geeft hij nu workshops om jongeren te helpen dromen en te bouwen aan hun cv, zodat zij gestimuleerd worden om het uiterste uit zichzelf te halen. Met dit initiatief willen jongerenorganisatie Young Impact en partner ABN AMRO Alihan een groots podium geven voor zijn maatschappelijke inzet en andere jongeren inspireren.

Nieuwe helden in de spotlight
Steeds meer jongeren zetten zich in om maatschappelijke impact te maken. Zo ook de jongeren die gisteren een standbeeld kregen: Alihan Uzun, Kris Switser en Abdulaal Hussein. Alihan is oprichter van het project Droomcv. Droomcv is een initiatief voor jongere mbo-studenten die willen nadenken over hun droombaan in de breedste zin van het woord. Kris heeft sinds haar zestiende de diagnose Ehlers-danlos syndroom, waardoor ze in een rolstoel zit. Zij zet zich in om anderen te inspireren en hen te laten zien wat er nog allemaal mogelijk is met een ziekte of handicap. Dit bijzondere drietal wordt compleet gemaakt door Abdulaal. Hij maakt zich hard voor meer kansen voor nieuwkomers in Nederland en Europa. Zelf ervaarde hij, toen hij op 18-jarige leeftijd vluchtte uit Soedan, veel mentale en fysieke obstakels waardoor hij als geen ander weet waar nieuwkomers mee worden geconfronteerd. Ondanks alle ellende die hij had meegemaakt zette Abdulaal zijn ervaringen om, door zich in te zetten voor een ander lot voor mensen op de vlucht.

Naast hun eigen standbeeld zijn de drie impactmakers ook genomineerd voor een Young Impact Award. “Wij geloven dat jongeren door hun talenten in te zetten een positieve impact maken op de wereld en dat bewijzen deze drie jongeren! Daarom verdienen ze wat ons betreft een podium en zijn ze daarmee hopelijk ook een inspiratie voor anderen”, aldus Wendy Kakebeeke, Directeur Young Impact.

Bijzonder voetstuk
Deze unieke beelden van jong volwassen rolmodellen maken veel los bij omstanders. “Succesvolle jonge rolmodellen zijn onvoldoende zichtbaar. Daarom is het des te belangrijker om de maatschappij te laten zien wat deze jongeren in hun mars hebben. We willen met deze standbeelden zichtbaar maken welke drive en kennis zij hebben. Hiermee zetten we bovendien de voorbeeldfunctie die ze vervullen letterlijk op een voetstuk,” aldus Sander Bestevaar, Hoofd Sponsoring & Events ABN AMRO.

Young Impact Awards
Op 10 november worden voor de zesde keer de Young Impact Awards uitgereikt aan jongeren die zich in grote mate inzetten om een positieve impact te maken. Zij krijgen een groot podium voor hun initiatief, komen in een grote community van impactmakers, maken kans op een geldbedrag én krijgen waar mogelijk door de hoofdsponsors van bepaalde categorieën ondersteuning. Zo is ook de “nieuwe helden in the spotlight” campagne met hoofdsponsor ABN AMRO ontstaan.

"Een eigen standbeeld krijgen is ontzettend bijzonder! Ik hoop dat dit andere jongeren laat zien dat álles mogelijk is en dat zij hun ideeën voor een mooiere wereld waar kunnen maken.'' aldus Korthom, influencer welke namens de organisaties de beelden aan de jongeren mocht onthullen.

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.