Hulpdiensten: wel of geen sirenes?

14 juni 2012
Hulpdiensten: wel of geen sirenes?

HENDRIK IDO AMBACHT - De gemeente krijgt regelmatig klachten over het gebruik van sirenes door hulpdiensten. Vaak wordt er gezegd dat sirenes onnodig worden gebruikt. Dat is niet het geval. Natuurlijk vallen u als inwoner alleen de meldingen op waarbij met sirenes wordt gereden, en de anderen vanzelfsprekend niet. Maar om u een idee te geven: de brandweer rijdt per jaar gemiddeld 35% van de meldingen zonder sirene. 

Zwaailicht en sirene verplicht 
De hulpdiensten krijgen van de meldkamer te horen of ze met zwaailichten en sirenes moeten rijden. Ze zijn dan verplicht, volgens regels en brancherichtlijnen, om vanaf hun vertrek tot aan de plaats van het incident met zwaailicht en sirene te rijden. De meldkamer bepaalt dit op basis van de ontvangen melding(en). Daarom is het ook zo belangrijk dat u, als u 112 belt, een goede melding doorgeeft aan de alarmcentrale. Des te vollediger de informatie, des te beter is de meldkamer in staat hierin een juiste afweging te maken. 

Veel sirenes 
Omdat u zo vaak sirenes in onze gemeenten hoort, lijkt het er wel op dat er veel incidenten zijn. Gelukkig is dat niet het geval. Onze gemeente ligt in een druk gebied met snelwegen, waardoor u bijvoorbeeld ook de hulpdiensten kunt horen die met sirene over de A15 en A16 rijden. Daarnaast liggen er in Zwijndrecht, redelijk dicht bij de grens met onze gemeente, een ambulancepost en een ziekenhuis. Hulpverleningsverkeer van en naar de Alblasserwaard of Ridderkerk komt dan ook door onze gemeente heen. 

Mede namens de hulpdiensten vragen wij hiervoor uw begrip. Bedenk dat als de hulpdiensten met sirene rijden, iemand in uw omgeving dringend hulp nodig heeft bij bijvoorbeeld een brand, geweld, of zijn/haar gezondheid.

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.