RIVM-weekcijfers: opnieuw stijging positieve corona-testen, maar toename geringer dan vorige week

20 oktober 2020 door Jan-Willem Schneider
RIVM-weekcijfers: opnieuw stijging positieve corona-testen, maar toename geringer dan vorige week

HENDRIK-IDO-AMBACHT - De coronabesmettingen in ons dorp zijn de afgelopen week opnieuw gestegen, maar minder snel dan in de week ervoor, zo blijkt uit de RIVM-data. Volgens de laatste weekcijfers zijn er 203 Ambachters positief getest op het coronavirus. Dat zijn er 21 meer dan de week ervoor. Twee weken geleden constateerde het RIVM nog een toename van 66 positieve testen. 

De geringere stijging van het aantal positieve testen duidt erop dat de circulatie van het virus begint af te nemen in ons dorp. Dat zou een gevolg kunnen zijn van de maatregelen die eind september genomen zijn. Volgende week wordt zichtbaar of de trend zich doorzet, zegt het RIVM op zijn website. De vuistregel is dat de effecten van nieuwe maatregel na tien tot veertien dagen merkbaar worden.

Besmettingsgraad per 100.000 inwoners
Per 100.000 inwoners heeft het RIVM nu gemiddeld 650,6 besmettingen vastgesteld, terwijl het gemiddelde vorige week 583,3 bedroeg. Deze waarde is een statistisch gemiddelde en vergemakkelijkt een vergelijking met andere periodes en plaatsen, zoals onze grotere buurgemeente Zwijndrecht. Omdat ze meer inwoners heeft, ligt het voor de hand dat er meer (positief) getest wordt. Dat effect wordt gecorrigeerd door het aantal positieve testen te meten per 100.000 inwoners, die in Zwijndrecht 677,3 is, volgens het RIVM. Uit de waarde blijkt dat de besmettingsgraad in het buurdorp daadwerkelijk iets hoger ligt. Toch is ze in Ambacht met 650,6 nog altijd "zeer ernstig", volgens de Rijksoverheid, een kwalificatie waaraan ze de huidige maatregelen verbindt.

Onvolledige aantallen opnames en overlijdens
Naast het aantal positieve testen vermeldt het RIVM het aantal ziekenhuisopnames en overlijdens per week per gemeente. Maar die data blijken niet overeen te komen met verschillende waarnemingen; ziekenhuizen geven sommige Covid-opnames en -sterfgevallen niet door aan het RIVM. Een voor de hand liggende oorzaak is de hoge werkdruk die veel zorgmedewerkers ervaren. 

 

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.