Gemeente Belangen: Sporten voor alle inwoners, betere aanpak armoede

24 februari 2022
Gemeente Belangen:  Sporten voor alle inwoners, betere aanpak armoede
Gemeente Belangen wil passend aanbod voor sport en beweging

HENDRIK-IDO-AMBACHT - Gemeente Belangen onderschrijft en ondersteunt de ambities uit het lokale sportakkoord. Dit schrijft deze lokale partij in een persbericht.

"Er moet voor iedere inwoner een passend aanbod zijn om te sporten of te bewegen. Een sterke verbinding tussen sport en zorg, waarbij sport wordt ingezet als middel. Ook voor onze jeugd moeten er goede voorzieningen zijn om (buiten) te kunnen sporten en spelen. Sporten en bewegen op de prachtige locaties, die ons dorp rijk is. Denk hierbij aan onze parken en sportfaciliteiten en ook ons multifunctionele zwembad. Iedereen moet hier op alle dagen van de week gebruik van kunnen maken.

Lokale verenigingen en organisaties kunnen hierin ondersteunen en hun maatschappelijke rol oppakken. Deze rol is ook van groot belang in het vroegtijdig signaleren van schulden- en armoedeproblematiek.

Gemeente Belangen wil ervoor zorgen dat onze inwoners zelfstandig en volwaardig kunnen leven, werken, wonen, sporten en recreëren. Iedereen moet mee kunnen doen!

Schulden- en armoedeproblematiek 
Gemeente Belangen vindt dat er meer ruimte moet zijn voor de aanpak van schuldenproblematiek. Schulden en armoede laten langdurige sporen na. De gemeente moet armoede actiever gaan bestrijden met onder meer tijdige en laagdrempelige schuldhulpverlening. Meer maatwerk voor individuen en gezinnen. Preventie is hierbij het sleutelwoord. Het zou helpen als er binnen onze gemeente een loket van de Sociale dienst is. Hierdoor kan de drempel worden verlaagd." 

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.