EVA: Andere manier van afvalinzameling invoeren

19 september 2023 • 12:00 door Willem Schneider
EVA: Andere manier van afvalinzameling invoeren

HENDRIK-IDO-AMBACHT - Echt voor Ambacht (EVA) publiceerde vandaag 19 september de uitslag van een enquête over de inzameling van het afval en over het afvaltarief. Volgens EVA geeft deze uitslag aan dat een andere wijze van inzameling moet worden ingevoerd. “In de locatie Nieuwpoort van de gemeente Molenlanden gaat het PMD afval bij het restafval en haalt een machine het er weer uit,” vertelt fractievoorzitter Adrie Scheurwater. EVA heeft het college inmiddels om een schriftelijke reactie op de uitslag van de poll gevraagd.

Lokaal inzamelpunten PMB-afval
Veel Ambachters, die hun stem uitbrachten, zijn voorstanders van lokale inzamelpunten voor het plastiek (PMB-afval). Het gaat om zo’n 22%. Ook is een deel van deze Ambachters niet voor invoering van het recycle-tarief (16%). Verder is zo’n 15% van de stemmers het oneens met de wijze van de inzameling van het plastiek (PBD-afval).

Hieronder zie je uitslag van de poll van EVA. De lezers konden reageren op de onderstaande stellingen. 

Ik ben het er NIET mee eens dat de hoogte van de Afvalstoffenheffing (het variabele deel) bepaald wordt door de grootte van een huishouding

57

Ik wil invloed hebben op de hoogte van het variabele deel van de Afvalstoffenheffing

42

Ik ben het ermee eens dat er ook lokale inzamelpunten moeten komen voor het plastiek (PBD-afval)

152

Ik ben het er NIET mee eens dat de hoeveelheid (rest)afval in onze gemeente verminderd moet worden

20

Ik ben NIET voor invoering van het recycle-tarief

115

Ik ben NIET voor invoering van het recycle-tarief als het plastiek (PBD-afval) op een andere wijze zou worden ingezameld

26

Ik ben het er NIET mee eens dat er ook lokale inzamelpunten moeten komen voor het plastiek (PBD-afval)


Ik ben het eens met de wijze van inzameling van het plastiek (PBD-afval)

13

Ik ben voor invoering van het recycle-tarief

15

Ik ben het ermee eens dat de hoogte van de Afvalstoffenheffing (het variabele deel) bepaald wordt door de grootte van een huishouding

59

Ik ben ermee eens dat de hoeveelheid (rest)afval in onze gemeente verminderd moet worden

67

Ik ben het NIET eens met de wijze van inzameling van het plastiek (PBD-afval)

106

Ik ben voor invoering van het recycle-tarief als het plastiek (PBD-afval) op een andere wijze zou worden ingezameld

31

Totaal aantal uitgebrachte stemmen op de stellingen

704

Aantal huishoudens in Ambacht

10.000

Verhouding uitgebrachte stemmen/aantal huishoudens

7,04%


Foto's: ary cramer

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.