Veersedijk lawaaierigste stuk in onze gemeente

28 juni 2023 • 10:12 door Jan-Willem Schneider
Veersedijk lawaaierigste stuk in onze gemeente
Woning met 'zeer slecht woon- en leefklimaat’ volgens OZHZ

HENDRIK-IDO-AMBACHT - Veersedijk 73 en 75 staan in het lawaaierigste stukje van onze gemeente. De woningen vlakbij de dijkopgang blijken ‘een zeer slecht woon- en leefklimaat’ te hebben met een geluid van meer dan 70 decibel op het huis. Dat vermeldt een nieuwe kaart van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid. De dienst heeft de hoeveelheid geluid gemeten van wegverkeer, railverkeer en industrie.

De omgevingsdienst heeft haar metingen verwerkt in een online kaartje, waarop iedereen de geluidsbelasting kan zien. Daaruit blijkt dat verschillende huizen aan de Kerkstraat, Veerweg, Frankepad en de Antoniuslaan rood kleuren (slecht woon- en leefklimaat), terwijl andere buurten groen of blauw zijn (redelijk woon- en leefklimaat). De winkelcentra hebben allemaal een gele of oranje kleur (matig tot tamelijk slecht woon- en leefklimaat). Winkelcentrum Hoogambacht is bijvoorbeeld geel, wat duidt op een matig woon- en leefklimaat voor de woningen boven de winkels. 

Foto's: Google Maps

Gerelateerde wijken:
Gerelateerde straten:
Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.