Ambacht in 2022: meer geboortes dan sterfte

04 januari 2023 • 14:59 door Jan-Willem Schneider
Ambacht in 2022: meer geboortes dan sterfte

HENDRIK-IDO-AMBACHT -  In 2022 groeide het aantal inwoners van ons dorp met ongeveer 1,5%. Dit komt vooral door de toegenomen immigratie, onder meer van Oekraïners. Een andere oorzaak vormt de natuurlijke aanwas; in onze gemeente worden meer baby’s geboren dan er mensen overlijden. Dat blijkt uit cijfers van het CBS over bevolkingsontwikkeling tot 1 december 2022.

In zijn metingen kijkt het CBS naar natuurlijke aanwas (sterfte- en geboortecijfers), binnenlandse verhuizingen en buitenlandse migratie. De data laten zien dat alle categorieën een toename kenden.

  • Natuurlijke aanwas: + 0,5% (geboorteoverschot)
  • Verhuizingen: + 0,4%
  • Migratie: + 0,6%

Het migratiesaldo was positief, grotendeels door de instroom van Oekraïense vluchtelingen. Per 1 december hadden zich 214 Oekraïners in onze gemeente ingeschreven.

Geboorteoverschot en meer immigranten
Omdat veel Oekraïners in een boot aan de Noordoevers wonen, kan de bevolkingstoename niet zonder meer worden toegeschreven aan nieuwbouw in de Volgerlanden. Daarbij komt nog een geboorteoverschot dat tot meer baby’s heeft geleid. In de toekomst verwacht het CBS nog meer Ambachters; het instituut voorspelt dat ons dorp in 2035 9,1% meer inwoners heeft dan nu. Dat zal leiden tot drukkere wegen, vollere scholen en meer vraag naar diensten en goederen in onze regio. 

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.