In één jaar tijd 64,2% meer elektrische auto’s in ons dorp

30 november 2022 • 16:12 door Jan-Willem Schneider
In één jaar tijd 64,2% meer elektrische auto’s in ons dorp

HENDRIK-IDO-AMBACHT - In 1 jaar tijd is het aantal elektrische auto’s met 64,2% gestegen in ons dorp. De toename is gemeten van september 2021 tot en met september 2022. De stijging is hoger dan in de meeste Drechtsteden-gemeentes, enkel Hardinxveld-Giessendam zag een hogere toename met 69,5%. Dat is aanzienlijk hoger dan het landelijk en provinciaal gemiddelde, beide zo’n 45%.

Intussen telt ons dorp 98,5 elektrische auto’s per 10.000 inwoners. Dat is nog altijd onder het landelijk gemiddelde van 172. Regionale oploper is Dordrecht met 199,5 auto’s per 10.000 inwoners. Dat relatief hoge aantal is niet bijzonder in ons land, omdat stedelingen gemiddeld de meeste elektrische auto’s hebben. Dit blijkt uit onderzoek van TechTiek op basis van de meest recente data van de RVO (Rijksdienst voor Ondernemend Nederland). In vrijwel alle delen van Nederland zijn het aantal elektrische auto’s gestegen.

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.