UFO-meldingen in ons dorp

13 juli 2021 door Jan-Willem Schneider
UFO-meldingen in ons dorp

HENDRIK-IDO-AMBACHT - Bij UFO’s denk je waarschijnlijk al snel aan films en fictie. Toch zijn de objecten wellicht dichterbij dan je denkt. De website van UFO Meldpunt ontving namelijk twee meldingen uit ons dorp. Hierbij ging het om een lichtgevende vorm van een boemerang en om een lijn van oplichtende dingen.

De meest recente melding is gedaan in de nacht van 16 april door een zekere Janny. Ze schrijft: "Ik zag vanuit mijn ooghoek een lichtgevend object in de vorm van een boemerang met hoge snelheid horizontaal voor mij van rechts naar links vliegen, het was wit lichtgevend, het was een hele heldere nacht". Onder haar melding kunnen lezers en redacteurs meedenken over een verklaring. Helaas voor Janny ontbreekt die, omdat haar melding niet specifiek genoeg is. "Op basis van de beschikbare informatie zijn er meerdere verklaringen mogelijk", verduidelijkt een redacteur.

UFO is Starlink-satelliet
Een oudere melding dateert uit een nacht in augustus 2020 en gaat om een lijn bewegende lichtgevende voorwerpen. "Het bewoog zich als een soort rups, het leek als een soort lichtgevende vogels. In een treintje maar bewoog zich niet geleidelijk.", verduidelijkt de melder. Hiervoor heeft de redactie wel een verklaring. "De objecten zijn Starlink-satellieten die door SpaceX-topman Elon Musk gelanceerd zijn. Dat gebeurt in van 60 satellieten tegelijk, waarmee hij de hele wereld van snel internet wil voorzien". 

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.