'Gemeente Belangen' blikt terug op 40 jaar plaatselijke politiek

30 januari 2014
'Gemeente Belangen' blikt terug op 40 jaar plaatselijke politiek

HENDRIK IDO AMBACHT - Gemeente Belangen bestaat 40 jaar en blikt terug op haar geschiedenis: "De Politieke Groepering Gemeente Belangen werd op 1 februari 1974 door enkele Ambachters opgericht uit protest tegen de aanleg van de TW 99 dwars door Achterambacht. Aan de gemeenteraadsverkiezing van 29 mei 1974 (877 stemmen – 2 zetels) werd al deelgenomen en vanaf dat moment  is Gemeente Belangen niet meer weg te denken uit de Ambachtse gemeenteraad. Hiermee is Gemeente Belangen dus al 40 jaar actief in Hendrik-Ido-Ambacht."

De partij vervolgt: "Door regelmatig de straat op te gaan en de inwoners te bezoeken krijgt Gemeente Belangen een goed beeld van wat er leeft in ons dorp. Raadsleden, ook die van Gemeente Belangen, hebben de wijsheid niet in pacht. De echte ervaringsdeskundigen zijn de bewoners van de  diverse buurten en wijken van Hendrik-Ido-Ambacht zelf. Zij zouden moeten kunnen meepraten over het te voeren beleid. Naar onze inzichten moet inspraak – een beter woord is meespraak - zoveel mogelijk bevorderd worden door inwoners uit te nodigen voor commissie- en gemeenteraadsvergaderingen, kortom Gemeente Belangen zou de stap van inspraak naar dialoog (meespraak) willen maken. Zij zal zich de komende vier jaar sterk blijven maken om de inwoners vroegtijdig te betrekken bij te nemen besluiten. Ook op de fractievergaderingen zijn inwoners hartelijk welkom."

Over de komende verkiezingen: "Hendrik-Ido-Ambacht heeft goede voorzieningen en dat moet zo blijven. Een aantal onderwerpen komen zeker dit voorjaar nog aan de orde. Een eigen, veilig zwembad mag hierbij niet ontbreken. Het bestuur van het Jeugdspeelpark – ook onderdeel van die voorzieningen – heeft aangegeven geen bezwaar te hebben tegen een verhuizing naar Sandelingen-Ambacht. Een goede combinatie met de daar aanwezige horeca versterkt de positie van het Jeugdspeelpark. Voor Gemeente Belangen zijn wel de veiligheid van zowel bezoekers als dieren en de bereikbaarheid belangrijk. Ook de eventuele uitbreiding van winkelcentrum de Schoof staat op de agenda. Uitbreiding van het winkelaanbod zou het winkelcentrum zeker ten goede komen, wel is de fractie van mening dat er zorgvuldig dient te worden omgegaan met gemaakte afspraken. Gemeente Belangen vindt het verder belangrijk dat de inwoners van ons mooie dorp veilig kunnen wonen, werken en recreëren.
Dat alle wijken daarbij dezelfde aandacht krijgen, er meer onderling begrip komt tussen oud en jong. En er echt wordt geluisterd naar de mening van de inwoners."

Over samenwerking in de Drechtsteden is de partij positief: "Gemeente Belangen is voor samenwerking met de omliggende gemeenten in de Drechtsteden als dat voor onze gemeente een (financiële) meerwaarde heeft. Onder de noemer "regionaal wat regionaal moet, lokaal wat lokaal kan", heeft Gemeente Belangen als uitgangspunt ‘Hendrik-Ido-Ambacht is een zelfstandige gemeente en dat moet zo blijven’!"
 

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.