Internationaal voetbaltoernooi bij ASWH en IFC op 22 juni

13 juni 2024 • 08:09 door Jan-Willem Schneider
Internationaal voetbaltoernooi bij ASWH en IFC op 22 juni

HENDRIK-IDO-AMBACHT - Op zaterdag 22 juni is het zover… ASWH en IFC organiseren een internationaal voetbaltoernooi voor jeugdteams uit Bergen (Duitsland), Śrem (Polen) en Hendrik-Ido-Ambacht. Het event is onderdeel van de stedenband (jumelage) tussen onze gemeente en Bergen. Wil je het toernooi bijwonen? Kom dan op zaterdag 22 juni naar de sportvelden van ASWH en IFC (Reeweg 75). De jongens- en meidenteams worden om 09:30 uur voorgesteld waarna het toernooi om 10:00 uur begint.

Het voetbaltoernooi is één van de vele activiteiten die intussen bij de stedenband hoort. Onder leiding van toenmalig burgemeester Herman Jonker sloot onze gemeente in 2003 een stedenband met de Duitse gemeente Bergen. De bedoeling is om de ontmoetingen tussen inwoners uit beide gemeenten te bevorderen en de aanwezige contacten te verdiepen. Om dat proces te faciliteren kent Hendrik-Ido-Ambacht een enthousiaste vrijwilligersgroep die het bestuur vormen van de Stichting Jumelage Bergen – Hendrik-Ido-Ambacht.

Toernooi in Bergen
Om de band tussen Bergen en ons dorp vorm te geven kan de stichting vertaalhulp bieden, kleine donaties geven of contactgegevens delen. Daarnaast is de stichting betrokken bij verschillende activiteiten, zoals uitwisselingen van de Fietsclub Wielzate met fietsers uit Bergen, het schuttersfeest waaraan schietsportvereniging Sagittarius deelneemt en een internationaal voetbaltoernooi in juni 2022. Voor het toernooi in Bergen had voetbalclub sc Wohlde enkele teams van ASWH en IFC uitgenodigd, waarbij Stichting Jumelage Bergen - Hendrik-Ido-Ambacht de contacten onderhield. Zo speelden de teams een toernooi tegen gerenommeerde tegenstanders als FC Wolfsburg en Hannover 96.

Leuke wedstrijden
Nadat de meiden tegen fameuze teams gespeeld hadden, speelden ze tegen SC Wohlde. De dames van IFC sloten de match als derde af, wat niets afdeed aan hun speelplezier. “Hoewel we verloren hadden van de sterkere teams hebben we toch wat geleerd van hun speelstijl”, zegt één van de meiden. “We kijken terug op leuke wedstrijden!” De toenmalige trainers hebben ook positieve herinneringen aan het sportevent. “Het was een geslaagd toernooi”, vertelt IFC-trainer Marco van Rhoon enthousiast. “Ik denk dat de meiden zich dit weekend over tien jaar nog kunnen herinneren”, vult trainer Ben Bakker aan.

Gastheer
Omdat Bergen in 2022 gastheer was van het voetbaltoernooi is nu de beurt aan ons dorp, waar de jongens- en meidenteams op vrijdagavond aankomen. Na een lange rit uit Polen en Duitsland overnachten ze in de huisvesting van ASWH en IFC om zich op zaterdagmorgen voor te stellen en te voetballen. In de pauzes kunnen de spelers zich verfrissen en tactieken bespreken voor de volgende toernooirondes. ’s Avonds krijgen de voetballers ruimschoots de gelegenheid om elkaar te ontmoeten onder genot van een barbecue. Zo wil de activiteit breder zijn dan enkel voetbal en ontmoetingen stimuleren. Na een ontbijt op zondagmorgen reizen de teams terug naar huis.

Over de grens
Door samenwerking met Bergen verlegt onze gemeente haar grenzen, niet alleen omdat de stedenband een internationaal karakter draagt, maar ook omdat Bergen een beladen verleden kent. In die gemeente lag namelijk concentratiekamp Bergen-Belsen waar duizenden Europese joden gevangen zaten, zoals Anne Frank. Om het verleden te verwerken positioneert Bergen zich als gemeente van vrede met een internationale blik. Zo woont er een kleine Nederlandstalige gemeenschap in het Duitse dorp en is het bestuur ruimhartig bij de vluchtelingenopvang. Dat leidt tot een kleinschalige, internationale gemeente die pleit voor dialoog en vrede. Een stedenband met verscheidene events draagt daaraan zeker bij. ​

Gerelateerde straten:
Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.