zondag 16 januari 2022

Alles over Ambacht

Burgemeester Jan Heijkoop feliciteert een honderdjarige Ambachter.

Hoeveel eeuwelingen wonen er in ons dorp?

29 juni 2021 (door Jan-Willem Schneider)

HENDRIK-IDO-AMBACHT - Honderd jaar, het klinkt ontzettend oud. Toch zijn er in de Drechtsteden 51 eeuwelingen waarvan er 3 in Hendrik-Ido-Ambacht wonen. Van het drietal is er geen een man, zo meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het bureau gebruikt cijfers van 1 januari 2021. Sinds juni is er een man bij het gezelschap van Ambachtse eeuwelingen gekomen. 

Van alle honderdplussers zijn er meer vrouwen dan mannen. Dat geldt niet alleen in ons dorp, maar ook in de Drechtstreek en in heel Nederland. Landelijk is zelfs 80% van de eeuwelingen een vrouw, volgens het CBS. Dat past bij de gemiddeld hogere levensverwachting die vrouwen hebben. 

 

Foto Cees van Meerten

Zie ook:

Deel dit bericht met je vrienden!