donderdag 4 maart 2021

Alles over Ambacht

De "Bernard John" uit Rotterdam op weg naar een Ambachtse scheepssloperij.

Nieuwe podcast Historisch Genootschap over scheepssloperijen

18 februari 2021 (door Jan-Willem Schneider)

HENDRIK-IDO-AMBACHT - Het Historisch Genootschap heeft een nieuwe podcast opgenomen, en wel over de scheepssloperijen die ons dorp rijk was. De sloperijen hebben hun stempel gezet op de lokale economie, omgeving en zelfs op het 't Ambachtse dialect. 

Wie weet nog wat een "gonjewisser' is of een 'beulhok'? En wie heeft nog "roest in zijn bloed"? In deze zevende podcast uit de serie van het Genootschap vertelt Margo Beers Venema over de ooit beroemde scheepssloperijen in ons dorp. Bekende namen als Rijsdijk en Stolk laat de vertelster de revue passeren. In haar podcast doet Margo ook een oproep; jouw verhaal kun je e-mailen naar mcpbeers@hotmail.com. De link naar de podcast kun je hier vinden
 

Foto Collectie Nederlands Instituut voor Militaire Historie

Zie ook:

Deel dit bericht met je vrienden!