Cato vertoont haar kunsten in het Ambachtse circus

HENDRIK-IDO-AMBACHT - Kwint verhaalt deze keer de acrobatische avonturen van Cato in -niet het Haagse- maar in het Ambachtse circus. Deze keer was dat wel achter gesloten deuren, want de foto's waren zwart…
Een heel circus
“We liepen bij winkelcentrum Reeweg, waar we een aankondigingsbord zagen van Circus Bolalou, dat op de parkeerplaats voor de Ridderhal stond. Allebei zijn we helemaal gek van het circus. Jammer genoeg konden we niet naar de voorstellingen, omdat die op tijden waren, waarop we niet meer op tijd terug zouden zijn in het Jeugdspeelpark.
Acrobatische toeren
Overdag kon je er echter wel even een kijkje nemen. Best wel imposant zo’n grote tent. We zijn er een paar keer omheen gelopen en op een gegeven moment kwam er iemand naar ons toe met de vraag, of we soms even binnen wilden kijken. Natuurlijk was dat niet tegen dovemansoren gezegd. Cato begon er helemaal van te kirren. Binnen waren ze al aan het oefenen voor de avondvoorstelling. Boven in de tent waren acrobaten bezig met de vliegende trapeze.
Op de grond waren ze aan het jongleren en op éénwielerfietsen aan het trainen. Omdat Cato zo vol adoratie naar de acrobaten boven in de nok aan het staren was werd haar gevraagd, of ze dat ook eens wilde proberen. Bij de gedachte alleen al kreeg ik klamme pootjes, maar Cato zei volmondig “JA graag”. Ik wist niet wat ik hoorde. En hup……..voordat ik het in de smiezen had was ze helemaal naar boven gehesen. Ze kreeg uiteraard de nodige instructies. Ze is een stoere en slimme meid, waar je maar één keer iets tegen hoef te zeggen. Dus ging ze precies op het juiste moment van start en werd ze keurig opgevangen door de acrobaat. Ze was helemaal door het dolle heen toen ze na een paar keer zwaaien weer veilig terug op de grond stond.
Daar heeft ze ook nog even op een grote bal gestaan. Aan haar evenwichtsgevoel mankeert niets mag je gerust stellen.
Zelf heb ik wat rondjes in de piste gelopen……dat was al intens zat!
Beeld op zwart
DOMBO was er ook…….en dan bedoel ik nu eens niet het circusolifantje, maar OH! Uiteraard was hij er ook, want we wandelen altijd met z’n drieën. Hij maakt ook altijd alle foto’s. Maar wat was die stoethaspel deze keer vergeten….. om binnen in de tent DE FLITSER TE GEBRUIKEN!! Allemaal zwarte foto’s!!!! Daar kwamen we pas achter toen we, terug in ons stalletje, de foto’s zaten te bekijken.
De uitdrukking “gelukkig hebben we de foto’s nog” gaat in dit geval dus helaas niet op. We hebben er maar van gemaakt “gelukkig hebben we de herinnering nog”. Oh ja……OH heeft een tijdje stil in een hoekje van ons stalletje gezeten.
Hij vond het verschrikkelijk voor ons. Ach zoiets kan gebeuren natuurlijk….er zijn ergere dingen……we vinden het zelfs eerder vervelend voor hem.
Volgende keer beter zullen we maar zeggen.
Gegroet, Kwint"

Foto's: Facebook Kwint