Ambachtse VVD: investeer in bereikbaarheid en woonruimte

07 februari 2022
Ambachtse VVD: investeer in bereikbaarheid en woonruimte
Aat Ouwerkerk: versneld afbouwen van de Dorpjes in de Volgerlanden

HENDRIK-IDO-AMBACHT - VVD-raadslid Aat Ouwerkerk loopt sinds 2002 mee in de Ambachtse politiek, maar klaar is hij nog niet. Komende verkiezingen stelt hij zich wederom beschikbaar voor de Ambachtse samenleving. Hij pleit voor goede bereikbaarheid, zelfstandigheid door regionale samenwerking en voldoende woonruimte.

Samenwerking bij vervoer
Ambacht is met ruim 32.000 inwoners een kleine gemeente. Veel Ambachtenaren forensen dagelijks naar Rotterdam, Dordrecht en Brabant, en staan daarbij regelmatig in de file op Noordeinde, Antoniuslaan of Ambachtsezoom. De bereikbaarheid van ons dorp is al jarenlang een aandachtspunt voor de VVD en blijft ook de komende tijd hoog op de agenda staan.
Ouwerkerk “Reizen van en naar ons dorp moet gewoon vlot gaan, ongeacht of dat per auto, (water)bus of fiets is. Daarbij moeten we in de regio samenwerken. Dat doen we als zelfstandige gemeente die opkomt voor het belang van Ambacht, maar met de bereidheid grote vraagstukken regionaal aan te pakken. Zo leverde de samenwerking in de Drechtraad onze regio meer landelijke aandacht op, waardoor o.a. onze bedrijven meer aandacht kregen, Noordoevers werden gesaneerd, en Ambachtsezoom en Noordeinde werden aangelegd. Op die manier kunnen we de regio inzetten om uitdagingen voor Ambacht aan te pakken."

Versneld afbouwen Dorpjes in Volgerlanden 
"Daarnaast zien we de schrijnende situatie op de woningmarkt. Het aanbod in Ambacht is schaars, waardoor het lastig is om in ons dorp te komen of blijven wonen. Het is echter makkelijk gezegd om meer te willen bouwen, maar wie op een kaart kijkt ziet snel dat Ambacht nagenoeg is volgebouwd. Hierover zal gemeenteraad een flinke discussie moeten hebben in de komende raadsperiode." Aat: "Met de VVD zetten we in op een concrete oplossing: versneld afbouwen van de Dorpjes in de Volgerlanden. Door een versnelling kunnen we op kortere termijn het woningaanbod in Ambacht iets verbeteren, waarmee we een concreet perspectief bieden voor mensen die woonruimte zoeken in ons mooie dorp.”

Foto's: Pareltjes | Fotografie’

Gerelateerde wijken:
Gerelateerde straten:
Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.