Agenten zijn snel ter plaatse in ons dorp

20 mei 2021 door Jan-Willem Schneider
Agenten zijn snel ter plaatse in ons dorp

HENDRIK-IDO-AMBACHT – In 92% van alle Ambachtse noodgevallen is de politie binnen tien minuten ter plaatse. Dat is boven de norm van 90% die de organisatie zichzelf oplegt. Vorig jaar haalde de politie in ons dorp een vergelijkbaar percentage, wat blijkt uit gegevens van de organisatie. In de andere Drechtsteden lag de aanrijtijd echter wel hoger dan de norm.

In Dordrecht was de politie bij 84% van de spoedmeldingen op tijd ter plaatse, terwijl het percentage in Alblasserdam op 68% lag. In Sliedrecht had de politie de meeste moeite om op tijd te zijn; dat lukte slechts in 66% van de gevallen. Dat lage percentage heeft vermoedelijk te maken met de ligging in het buitengebied; in meer stedelijke gebieden (zoals Dordrecht) is de politie vaker op tijd ter plaatse.

Inhaalslag sinds 2017
Opvallend genoeg was in 2016 ons dorp de hekkensluiter van de Drechtsteden met een percentage van 89,5%. In 2017 maakte de politie een inhaalslag, toen was de organisatie in 93,8% van de gevallen op tijd ter plaatse. Een jaar later was dat percentage gezakt naar 90% wat in 2019 nauwelijks veranderd is. Hetzelfde geldt voor de jaren erna, blijkt uit gegevens van de politie. 

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.