Recordsnelle daling winkeldichtheid in ons dorp

20 april 2021 door Jan-Willem Schneider
Recordsnelle daling winkeldichtheid in ons dorp

HENDRIK-IDO-AMBACHT – In ons dorp is de winkeldichtheid in 2020 met 13,5 % gedaald. Dat is de grootste daling van alle Nederlandse gemeenten. Intussen heeft Hendrik-Ido-Ambacht 2,9 winkels per 1.000 inwoners, de laagste waarde in de Drechtsteden. Landelijk scoort Wormerveer het laagst met 2,3 winkels per 1.000 inwoners. Dat blijkt uit een onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

De winkeldichtheid is in het afgelopen jaar in 61 gemeentes gedaald, waarvan er drie in de Drechtsteden liggen. In Zwijndrecht is de dichtheid gelijk gebleven, terwijl ze in met name Alblasserdam gestegen is. Toch hebben bewoners van het Damdorp nog niet de meeste winkels ter beschikking, dat zijn de Sliedrechters. Zij kunnen kiezen uit 5,4 winkels per 1.000 inwoners.

 

Verandering winkeldichtheid

Winkels per 1.000 inwoners

Alblasserdam

+3,8%

 4,0

Sliedrecht

+0,7%

 5,4

Dordrecht

+0,7%

 4,8

Zwijndrecht

-0,0%

 3,8

Papendrecht

-2,9%

 3,7

Hardinxveld-Giessendam

-3,4%

 3,1

Hendrik-Ido-Ambacht

-13,5%

 2,9

 

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.