De zeven meest gelezen artikelen van 2020

31 december 2020 door Jan-Willem Schneider
De zeven meest gelezen artikelen van 2020

HENDRIK-IDO-AMBACHT - Dit jaar kreeg Ambacht.net versterking in de vorm van een nieuwe redacteur en dat heeft het aantal nieuwe lezers fors laten stijgen. Daarbij werd de website begin 2020 geconfronteerd met de coronacrisis, waarvoor onmiddellijk veel aandacht was. Met name in het voorjaar lazen veel bezoekers graag artikelen over corona, een dreiging die toen nog nieuw was. Maar welke artikelen zijn nu juist het meest gelezen? In dit artikel volgt een overzicht van de top zeven van 2020.

De rangorde wordt gevormd door het aantal keer dat een artikel gelezen is, samen met het bereik op sociale media. Hieruit blijkt een duidelijk beeld: lezers waren dit jaar bijzonder geïnteresseerd in berichten over corona en de impact daarvan op hun dagelijks leven. Daarbij gaat het om kerkbezoek, winkelen, raadsvergaderingen en het overlijden van bekende dorpsgenoten, al dan niet aan corona. Hierbij valt te denken aan Peter Hoogstraten en badmeester Martin Verveer die op 25 mei onverwachts overleed.

1: Petrakerk schaalt af naar dertig bezoekers per eredienst (12 oktober 2020)
Het best gelezen artikel van afgelopen jaar is de mededeling dat de Petrakerk afschaalt naar dertig bezoekers per eredienst. Aanleiding vormde berichtgeving over een kerk in Staphorst die honderden mensen per eredienst binnenliet. Dat was tegen het zere been van veel Nederlanders die dergelijke samenkomsten als potentiele besmettingshaarden zagen. Daarbij vonden veel mensen het oneerlijk dat stadions wel dichtgingen, terwijl kerken mochten openblijven. Uiteindelijk gingen alle Ambachtse kerken mee in het overheidsadvies om minder bezoekers toe laten, zij het met pijn in hun hart.

2: Eerste corona-patiënt in Hendrik-Ido-Ambacht (22 maart 2020)
Dit bericht vermeldt dat in ons dorp de eerste Ambachter positief getest was op corona. Het ging om een 46-jarige man. Hoe het nu met hem is, is niet bekend. Met dit geval was Ambacht de laatste gemeente in de Drechtsteden waar corona toesloeg. Het bleek het begin te zijn van een ongekende periode in ons dorp en regio.

3: Afgelasting weekmarkten in Hendrik-Ido-Ambacht (16 maart 2020)
Rond 16 maart kondigde Mark Rutte landelijke maatregelen af om het corona-virus te bestrijden. Een ervan was de afgelasting van evenementen waar meer dan honderd personen verwacht werden. Daaronder vielen onder meer weekmarkten, die in Ambacht dan ook niet meer doorgingen. Later in het jaar werden weekmarkten alsnog heropend.

4: Ambachtse bedrijven starten bijzondere samenwerking (19 maart 2020)
Door de afgelasting van de weekmarkten kwamen bloemisten Mark en Marleen Naborn thuis te zitten. Om toch wat omzet te boeken mochten ze hun bloemenkraam opzetten op het terrein van kwekerij Van Nes. Marleen was ontzettend blij met het alternatief. “Thuiszitten is niets voor ons en zo kunnen we blijven ondernemen”.

5: In memoriam: Peter Hoogstraten (28 februari 2020)
Op donderdag 27 februari in dit jaar overleed Peter Hoogstraten op 54-jarige leeftijd. Door zijn tomeloze inzet voor de Ambachtse gemeenschap wist Peter uit te groeien tot een bekende Ambachter. Rond de eeuwwisseling bouwde Peter websites voor verschillende organisaties in ons dorp. Zo bouwde de IT’er ook de voorloper van deze website, Ambacht.net, die hij in 2008 verkocht aan een onafhankelijke internet-ondernemer. Verder was Peter bestuurslid van Oranjevereniging Wilhelmina-Juliana (2007 – 2017), was hij betrokken bij de opzet van de Nieuwjaarsduik en bestuurslid van de Ambachtse Muziekschool.

6: Gemeenteraad Hendrik-Ido-Ambacht vergadert digitaal wegens coronamaatregelen (9 april 2020)
Om democratisch besluiten te nemen vergadert onze gemeenteraad minimaal één keer per maand. De corona-maatregelen leken dat ritueel aanvankelijk te verstoren; zo kwam er begin april niemand opdagen bij de raadsvergadering. Daarop schreef de burgemeester direct een nieuwe vergadering uit voor dinsdag 7 april. Op maandagavond 20.00 uur volgde een digitale vergadering waaraan 32 (burger)raadsleden, de wethouders, de burgemeester en de griffier deelnamen. Door een noodwet waren besluiten op digitale vergaderingen ook rechtsgeldig.

7: Zweminstructeur Martin Verveer onverwachts overleden (27 mei 2020)
Op maandag 25 mei is Martin Verveer onverwachts overleden op 52-jarige leeftijd. Veel Ambachters kenden Martin als badmeester bij Zwembad De Louwert. Daarbij was hij erg sportief; Martin was een geoefend hardloper, fietser en zwemmer. Zijn zwemtalent zette Martin veelvuldig in bij de Reddingsbrigade waar hij instructeur was.

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.