Wat betekent de lockdown voor ons dorp?

15 december 2020 door Jan-Willem Schneider
Wat betekent de lockdown voor ons dorp?

HENDRIK-IDO-AMBACHT - De lockdown die per vandaag ingaat, heeft ingrijpende gevolgen voor het culturele en sportieve leven in ons dorp. Zo is nagenoeg alles gesloten tot minstens 19 januari. Voorzieningen die gesloten zijn, zijn cultureel centrum Cascade, het Historisch Genootschap, zwembad De Louwert en enkele winkels, zoals Intratuin en alle kappers.

Het Cascade zag de bui al hangen. "We vreesden ervoor, maar nu is het zover. Na maanden van schakelen zijn we gedwongen om te stoppen. Onze culturele en zakelijke activiteiten zijn in ieder geval tot en met 19 januari 2021 geannuleerd. Theaterbezoekers met kaartjes voor de komende voorstellingen worden zo snel mogelijk persoonlijk over het vervolg geinformeerd." Het gebouw zelf blijft wel open voor de overige diensten, zoals het wijkteam, jeugdzorg en consultatiebureau. De bibliotheek gaat ook dicht, al zijn er binnenkort weer mogelijkheden om boeken te lenen. Ook het Historisch Genootschap is gesloten tot nader order. 

Sporthallen en zwembad
De sporthallen De Ridderhal en De Sophiahal zijn vanaf vandaag gesloten tot en met 19 januari. Voor veel sportverenigingen is dit slecht nieuws, omdat ze trainen in een sporthal. De beheerders hopen dan ook dat de sporthallen na 19 januari snel weer open mogen. Een andere sportgelegenheid die dicht moet, is zwembad De Louwert. Dit betekent dat het proefzwemmen (16 december) niet doorgaat, evenals het diplomazwemmen en discozwemmen op 19 december. Voor die activiteiten zoekt het zwembad alternatieve data waarbij de al gekochte kaartjes geldig blijven. 

Trekpleister
Voor de lokale middenstand lijkt de lockdown minder heftig dan gevreesd. Zo mag De Trekpleister volledig open bljven. De Trekpleister mag wel volledig open blijven. "Wij blijven open, maar als je komt winkelen, denk dan aan de regels en blijf respectvol", klinkt het via sociale media. Uit angst voor sluiting beleefde Trekpleister op 14 december naar eigen zeggen haar drukste dag ooit. 

Bonne Fleur en Intratuin
Tuincentra en bloemenwinkels mogen wel openblijven, als ze zich maar richten op buitenverkoop. Bloemenwinkel Bonne Fleur gaat dat dan ook doen. "Ondanks de nieuwe maatregelen van gisteravond, mogen wij toch open blijven door middel van buitenverkoop. 😃🌺 Ook kunnen wij natuurlijk gewoon uw bestelling bezorgen 💐en zijn via onze website en telefonisch bereikbaar", verduidelijkt de winkel op haar sociale media. Voor de Intratuin geldt een vergelijkbare regeling. "Als je nog een kerststuk of -boom nodig hebt, kun je die via de buitenverkoop bemachtigen. Hoewel ons pand verder dicht is, is het PostNL-punt wel open", zegt het tuincentrum. 

De Fietsen van Ambacht
Heftiger lijkt de lockdown voor fietsenmaker De Fietsen van Ambacht wiens showroom moest sluiten, evenals de vestiging aan de Perengaarde. Alleen voor reparaties kunnen klanten nog wel terecht aan de Veersedijk. "Slechts onze werkplaats is geopend en u bent van harte welkom. Wel geldt hier een mondkapjesplicht en is er een looproute voorzien." Om niet-noodzakelijke verplaatsingen te vermijden verleent de fietsenmaker gratis haal- en brengdiensten. "We rijden door de regio om reparaties op te halen en te bezorgen. Vooraf nemen we contact op. Ook zijn telefonische bestellingen van producten bij ons mogelijk. We bezorgen deze producten gratis bij u thuis", vertelt de fietsenmaker. 

Gerelateerde wijken:
Gerelateerde straten:
Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.