RIVM-weekcijfers: toename aantal positieve corona-testen in ons dorp

27 oktober 2020 door Jan-Willem Schneider
RIVM-weekcijfers: toename aantal positieve corona-testen in ons dorp

HENDRIK-IDO-AMBACHT - De coronabesmettingen in ons dorp zijn de afgelopen week opnieuw gestegen, aldus het RIVM. Volgens de laatste weekcijfers zijn er 253 Ambachters positief getest op het coronavirus. Dat zijn er 50 meer dan de week ervoor. Twee weken geleden registreerde het RIVM nog een toename van 21 positieve testen. Hieruit blijkt dat de toename in de voorbije week is versneld, terwijl de stijging de week ervoor juist wat afnam.

De oorzaak van de versnelde toename is onduidelijk; ze kan samenhangen met de storing bij de GGD eerder deze week, waardoor vrijdag een hoos aan meldingen volgde. Dat kan leiden tot een vertekend beeld in het overzicht van deze week. Het RIVM ziet landelijk immers een toename die nog steeds afvlakt. Toch blijft de situatie "zeer ernstig", want de besmettingsgraad is in ons dorp gestegen van 650,6 per 100.000 inwoners naar 810,8. En van alle testen geven 21 - 28% in onze veiligheidsregio een positieve uitslag, zo meldt de GGD. Hiermee staat Zuid-Holland-Zuid in de top vier van ons land, samen met de veiligheidsregio's Rotterdam-Rijnmond, Haaglanden en Twente. 

Onvolledige aantallen opnames en overlijdens
Naast het aantal positieve testen vermeldt het RIVM het aantal ziekenhuisopnames en overlijdens per week per gemeente. Maar die data blijken niet overeen te komen met verschillende waarnemingen; ziekenhuizen geven sommige Covid-opnames en -sterfgevallen niet door aan het RIVM. Een voor de hand liggende oorzaak is de hoge werkdruk die veel zorgmedewerkers ervaren. Afgelopen maandag was de druk zo hoog in het Albert Schweitzer dat het ziekenhuis een 24-urige opnamestop moest afgekondigen. Hoewel de nood intussen verminderd is, blijft de situatie onverminderd "kwetsbaar", aldus  Anneke Sanderse, lid van de raad van bestuur die dan ook aandringt op brede solidariteit in zorg en samenleving.

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.