Gemeente Belangen: "Wij zijn een volwaardige coalitiepartner"

10 september 2020 door Jan-Willem Schneider
Gemeente Belangen: "Wij zijn een volwaardige coalitiepartner"

HENDRIK-IDO-AMBACHT - Sinds 2018 vormt Gemeente Belangen een coalitie met de SGP-CU en CDA. Als coalitiegenoot heeft Gemeente Belangen een wethouder geleverd in de persoon van Ralph Lafleur. De speerpunten van Gemeente Belangen vormen het coalitie-akkoord en structureel overleg met inwoners. 

In het coalitieakkoord staan de ambities voor de komende jaren. Zij zijn leidend, niet alleen voor de confessionele partijen, maar ook voor Gemeente Belangen. "Hoewel het akkoord een kwestie van geven en nemen is, zeggen wij altijd: 'afspraak is afspraak'. Als we samenwerken met andere partijen moeten zij op ons kunnen rekenen", verduidelijkt Marjet Vogelaar, fractievoorzitter van Gemeente Belangen. 

Inspraak van inwoners
De lokale groepering wil niet alleen goed samenwerken met haar coalitiegenoten, maar ook met de Ambachtse bevolking, wat Marjet toelicht: "De gemeente moet een plek zijn waar door goede samenwerking van tal van maatschappelijke partners het prettig is om te  verblijven, te sporten en je ook kan worden opgevangen als dat nodig is. Gemeente Belangen maakt werk van datgene dat zij haar inwoners heeft beloofd. De afgelopen periode hebben de inwoners steeds meer inspraak kunnen uitoefenen op de plannen van de gemeente, zoals bijvoorbeeld bij het Speelruimteplan. De politiek is daardoor transparanter geworden. Daarnaast is Gemeente Belangen, ondanks de Corona-periode, de wijken Krommeweg en De Sandelingen ingegaan waarbij aan inwoners wordt gevraagd wat hen  dwars zit en over welke wijkzaken zij informatie willen geven. De komende periode zal Gemeente Belangen vanzelfsprekend ook de andere wijken gaan bezoeken."

Speelruimteplan en Laan van Welhorst
Als voorbeelden van geslaagde inspraak van burgers noemt Marjet het speelruimteplan. "Het plan is intussen aangenomen. Dat betekent dat waar nodig de speelplaatsen worden gerenoveerd of anders worden ingericht." Een ander voorbeeld is de verkeersituatie in onze gemeente. "Zo wordt de Laan van Welhorst, na veel klachten van omwonenden, veiliger gemaakt zodat ze niet meer kan worden gebruikt als racebaan. De aanpassing heeft alles te maken met het Mobiliteitsplan wat op dit moment in behandeling genomen wordt. Ook bij dit plan zullen de inwoners van onze gemeente weer voldoende inspraakmomenten krijgen. Na het participatie-traject zullen tal van verkeerszaken opnieuw onder de loep worden genomen en waar nodig aangepast of gewijzigd", legt Marjet uit. 

Duurzaam samenleven
In de toekomst zal overleg met bewoners belangrijk blijven, verwacht Marjet. "Veel interessante onderwerpen staan ter behandeling ons nog te wachten, zoals bijvoorbeeld de energie-transitie en de duurzame samenleving. Onderwerpen die voor veel inwoners nu nog niet voldoende duidelijk zijn. Gemeente Belangen hoopt op de steun van veel inwoners te kunnen blijven rekenen. In samenspraak met hen kan Gemeente Belangen veel plannen realiseren waar inwoners blij van worden. Participatie blijft een van de speerpunten van Gemeente Belangen. Wij hopen dat iedereen aan de slag gaat met de participatie, zodat dit overal ingevoerd raakt. Communicatie met de inwoners blijft voor ons van het allergrootste belang. Gemeente Belangen immers vertegenwoordigt de inwoners in het besturen van de gemeente."

 

Gerelateerde wijken:
Gerelateerde straten:
Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.