woensdag 19 januari 2022

Alles over Ambacht

IJs in Hendrik-Ido-Ambacht is niet betrouwbaar

8 februari 2012

HENDRIK IDO AMBACHT - Hoewel het al een week aanhoudend vriest, is het ijs in onze gemeente in het algemeen onbetrouwbaar. Sterke wind en sneeuwval van afgelopen vrijdag beïnvloeden de ijsgroei negatief.  

Waaltje en singels
Ook het Waaltje is momenteel volstrekt onbetrouwbaar. De dikte van het ijs is daar nog niet de helft van wat nodig is om veilig te betreden. Op een aantal singels in onze gemeente is het ijs inmiddels van matige kwaliteit. De wind heeft minder invloedop deze singels.
 
Sneeuw
Enkele nachten vorst zijn nog nodig om het ijs op de singels voldoende sterk te maken. De aangroei van ijs wordt echter geremd door de sneeuw die erop ligt. IJs groeit sneller wanneer er geen sneeuw op ligt. Dit geldt ook voor ijs waar de sneeuw van geveegd is.
 
Verwachtingen
De weersverwachtingen geven voor de komende dagen aanhoudende vorst. In de loop van de week voert de gemeente wederom metingen uit. Actuele informatie vindt u op www.h-i-ambacht.nl.

Lees meer over:

waaltje ijs singels vriest
Deel dit bericht met je vrienden!