zaterdag 29 januari 2022

Alles over Ambacht

Monumenten op de kaart

14 september 2009

HENDRIK IDO AMBACHT - Ook onze gemeente nam afgelopen zaterdag deel aan de landelijke monumentendag. Van een landelijke gelegen boerderij, gelegen aan de bruisende Waal, tot aan oude statige kerken, allen waren ze geopend die dag. Sommige kerkorgels konden bespeeld worden. 

Ons dorp kent een "monumenten belt". Deze strekt zich uit van Achterambacht tot over onze gemeentegrenzen. Concreet: van de Achterambachtseweg, via de Kerkstraat en de Dorpstraat naar de Veersedijk. Hier staan de meeste gemeentelijke monumenten.

't Ambachts oudste kerk, de Dorpskerk, bevindt zich in deze "Belt".  Aan de Veersedijk bevindt zich een aantal monumenten, waarvan het oudste "het Koet/Karnhuis" is. Deze dateert uit 1767.

       

      

 Foto's: Jan-Willem Schneider

Zie ook:

Deel dit bericht met je vrienden!