André Flach van de SGP-ChristenUnie: "Geen koopzondag in Ambacht"

13 maart 2014 door Hennie van der Zouw
André Flach van de SGP-ChristenUnie: "Geen koopzondag in Ambacht"

HENDRIK IDO AMBACHT - Één van de belangrijkste speerpunten van de SGP-ChristenUnie is het handhaven van de identiteit van Hendrik-Ido-Ambacht. De SGP-ChristenUnie vindt dat de zondagsrust hier een groot onderdeel van uitmaakt. Dat dit geen vanzelfsprekendheid is, bewijst bijvoorbeeld de gemeente Barendrecht. Daar is onlangs besloten om een proef te starten met de koopzondag.  In dit interview geeft lijsttrekker André Flach  aan hoe de identiteit van onze gemeente behouden moet blijven.

Wat is uw drijfveer als lijsttrekker van de SGP-CU?
“De SGP-ChristenUnie heeft de Bijbel als uitgangspunt. Op basis van Bijbelse waarden en normen maken wij keuzes in het besturen van onze gemeente.”

Foto hiernaast: “De winkels blijven in onze gemeente op zondag dicht. Dit behoort ook bij dé identiteit van Hendrik-Ido-Ambacht. (Fotograaf: Jeroen van der Laan)

Wat betekent dat dan concreet? 
“Neem bijvoorbeeld de zorg. De SGP-ChristenUnie vindt dat er zorg moet zijn voor iedereen die dat nodig heeft. Of dat nu gaat om zorg voor ouderen, jeugdzorg of zorg voor mensen met een beperking, zorg moet gegarandeerd zijn. Zorg voor zwakkeren is een Bijbelse opdracht die vanuit naastenliefde wordt verleend. De gemeente moet daarvoor zorgen. Want mensen zijn belangrijker dan stenen."

"Ook het bewaren van de schepping is iets wat je een Bijbelse norm zou kunnen noemen. Als je ziet hoe wij als mensen de schepping behandelen, dan moet dat echt anders. Duurzaamheid is voor ons dan ook geen modewoord, maar een eeuwenoude opdracht van onze Schepper. Of het beschermen van onze jongeren tegen schade als gevolg van drank- en drugsgebruik."

"Om die reden vinden wij niet dat er nog meer horeca bij moet komen. Een coffeeshop wijzen wij dan ook resoluut af. De schade door drugsgebruik en overmatig alcohol is enorm. Onbegrijpelijk dat er door een landelijke partij  gepleit wordt om als gemeente wietteelt te gaan uitvoeren. Een laatste belangrijke punt betreft de zondagsrust.”

Ja, daar heeft u het vaak over, kunt u nog eens uitleggen waarom de zondag voor de SGP-ChristenUnie nu zo belangrijk is?
“Allereerst omdat het één van de Tien Geboden is, die God ons heeft gegeven.  En God heeft die geboden niet gegeven om mensen in hun vrijheid te beknotten, maar als bescherming van mensen zelf en van de maatschappij als totaal. De zondag is een dag van rust en bezinning. Een dag waarop wij de tijd nemen om Gods Woord te overdenken en hem te danken voor alles wat hij ons geeft."

"Maar ook als mensen niet gelovig zijn, is de zondag een gave. Een collectieve dag van rust is juist in onze jachtige tijd voor iedereen een must. Een dag waarop je extra aandacht aan gezin of sociale omgeving kunt geven.  Ik vind het onbegrijpelijk hoe makkelijk de zondag wordt weggegeven terwijl tot 1960 gestreden is om de vrije zaterdag bij wet te regelen.”

Maar winkelen op zondag kan toch ook ontspannend zijn?
“Een rustdag kan pas echt functioneren als het een collectieve rustdag is. Als er steeds meer mensen gaan werken op die dag komen we echt in 24 keer 7 economie terecht. De SGP-CU gunt ook het winkelpersoneel en alle ondernemers een rustpunt in de week.”

Tot slot: U heeft het vaak over de identiteit van Hendrik-Ido-Ambacht, wat maakt Ambacht anders dan andere gemeenten.
“De Ambachtse identiteit bestaat echt, ik spreek veel mensen die dat zo ervaren en die er ook aan gehecht zijn. Als ik het probeer te omschrijven, dan noem ik als kenmerken, het kennen en gekend worden, de onderlinge betrokkenheid via kerken en verenigingen, de ruimte, het groene karakter van de gemeente, en de rust, ook op zondag, het ontbreken van stadse elementen als veel hoogbouw, een station of een coffeeshop."

"Het dorpse karakter wat hierdoor tot uiting komt geeft een gevoel van verbondenheid, en zorgt er voor dat juist veel jongeren hier willen blijven wonen of hier na hun studie weer terug komen. En de SGP-CU vindt het dus erg belangrijk om die Ambachtse identiteit te bewaren.”
 

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.