HENDRIK-IDO-AMBACHT - Afgelopen zaterdag beleefde korfbalvereniging DVS’69 op een volgepakt Sportpark Schildman de spannende ontknoping van het veldseizoen. Waar DVS 2 na een zwaarbevochten zege het kampioenschap én promotie naar de overgangsklasse vierde, moest DVS 1 de titel laten aan een sterk Merwede 1.

Om de titel voor de neus van Merwede 1 weg te kapen, moest DVS met minimaal drie doelpunten verschil winnen. Onder luide aanmoediging van het Ambachtse publiek schoot DVS uit de startblokken: na twee minuten stond het al met 2-0 voor en leek een stunt in de maak.

Toch leken de spanning, maar ook de slechte weersomstandigheden hun stempel op de wedstrijd te drukken: Merwede knokte zich terug, doelpunten waren echter schaars en de ruststand was slechts 4-4.

In het begin van de tweede helft speelden de barre weersomstandigheden wederom een rol. Waar DVS zichtbaar moeite had hiermee om te gaan en in het ritme te komen, leek Merwede hier totaal geen last van te hebben.

Met bewonderenswaardige precisie schoten de Sliedrechters van afstand raak. Merwede liep gestaag uit via 4-6 naar 5-9. DVS 1 deed nog een uiterste poging om aan te haken (9-12), maar Merwede sloeg vervolgens genadeloos toe en liep uit naar 9-16.

Het duel eindigde uiteindelijk in 10-16. Hoewel de teleurstelling bij DVS 1 even groot was, kon er maar één conclusie getrokken worden: Merwede 1 toonde zich de overtuigende en verdiende kampioen van de competitie.

Wel titel voor DVS 2
De middag begon met de kraker tussen DVS 2 en Merwede 2 met als inzet: de titel in de eerste klasse. Het team van coach Marcel Goudswaard kende een lastige eerste helft. De spanning was voelbaar op het veld en de ploegen gaven elkaar geen duimbreed toe. Bij een 7-8 achterstand zocht DVS 2 de kleedkamers op.

Na de pauze liet de thuisploeg zien waarom het nog ongeslagen was. Met veel energie en strijdlust werd de achterstand omgebogen. In een zenuwslopende slotfase hield DVS 2 het hoofd koel en trok het de overwinning met 13-12 over de streep. Hiermee kroonde DVS 2 zich tot kampioen (zie hoofdfoto boven dit artikel) en speelt het volgend veldseizoen in de overgangsklasse!

Niet alleen DVS 2 pakte afgelopen weekend het kampioenschap, ook DVS J4 en J8 konden het kampioenschap vieren (zie foto in album onder)! J8 won met 5-3 van KCC.