HENDRIK-IDO-AMBACHT - Tijdens Open Monumentendag op 12 september brachten Kwint en Cato een bezoek aan de gezellige fair op het Kerkplein bij de oude Dorpskerk. Tussen de historische gebouwen, sfeervolle kraampjes en de klanken van een eeuwenoud orgel genoten zij van een middag vol ontmoeting, muziek en verrassingen. Een geslaagd uitje waar nog lang over werd nagepraat. Kwint schreef in zijn stijl het onderstaande mooie, monumentale verhaal! 

​Gezellige drukte rond de Dorpskerk
"Afgelopen zaterdag waren we te vinden op het Kerkplein bij de oude Dorpskerk. Landelijk stond het weekend in het teken van Open Monumentendag en de Dorpskerk is natuurlijk zo'n monument dat alle aandacht verdient. De winkeliers tegenover de kerk hadden samen met het Historisch Genootschap een klein, knus, gezellig én sfeervol marktje georganiseerd. Eigenlijk passen al die beschrijvingen perfect.

OH (Onze Hulp), zelf inmiddels ook een soort monument, had een mooi plekje op een bankje uitgekozen. Daar vertelde hij aan iedereen die het maar wilde horen uitgebreid over ons... alsof we dat zelf niet kunnen! Maar goed, we zijn inmiddels wel gewend dat hij graag het hoogste woord heeft, dus hebben we hem zijn gang maar laten gaan.

Betoverd door het Duyschot-orgel uit 1696
Een paar jaar geleden waren we ook al eens in de Dorpskerk geweest. Toen was er geen organist aanwezig, maar deze keer klonk het prachtige Duyschot-orgel uit 1696 door het kerkgebouw. We waren heel benieuwd hoe zo'n historisch instrument zou klinken. Vooral Cato was volledig onder de indruk. De warme, indrukwekkende klanken vulden de kerk en zij luisterde ademloos. Als het aan haar had gelegen, hadden we er nu waarschijnlijk nog gezeten.

Bij het Duyschot-orgel 

Creatieve kraampjes, koffie en gratis ijs
Ook buiten viel er genoeg te beleven. Op de markt stonden allerlei kraampjes met handgemaakte producten, zoals kaarsen, beeldhouwwerkjes, sieraden, gebreide kleding en nog veel meer leuks. Voor de volwassenen was er een mobiele Barista TukTuk waar gratis koffie werd geschonken. De kinderen konden terecht bij de IJs TukTuk voor een gratis ijsje. En eerlijk is eerlijk: ook heel wat volwassenen lieten zich die traktatie goed smaken.

Springend met muziek in hoofd naar huis
Na een paar uur vond ik het toch echt tijd om terug te gaan naar het Jeugdspeelpark. Zoals wel vaker stond ik op een gegeven moment behoorlijk te springen. Gelukkig heb ik het weer keurig volgehouden tot we terug waren in ons eigen weitje.

's Avonds bleek dat het uitje nog steeds indruk had gemaakt. Terwijl we in ons stalletje lagen uit te rusten, neuriede Cato verschillende liedjes die ze die middag had gehoord. En ik moet toegeven: het klonk hartstikke mooi. Bovendien schijn je er heerlijk diep van te slapen. Dat vertelde ze me de volgende ochtend tenminste."

Gegroet, Kwint

Ook aan het winkelen...