Zwijndrecht en Ambacht koplopers woningen met warmtepompen

DRECHTSTEDEN - De Zwijndrechtse Waard telt relatief de meeste woningen met warmtepompen in de Drechtsteden. Dit blijkt uit onderzoek van Independer op basis van data van particuliere subsidieaanvragen in 2024. Zwijndrecht. Het minimaal aandeel woningen met warmtepomp in Zwijndrecht is 3,7% en in Hendrik-Ido-Ambacht 3,6%. Dordrecht sluit de rij van de Drechtstedengemeenten met 1,8%.
Totaal met ISDE gesubsidieerde warmtepompen tot en met 2024
Gemeente | % |
Zwijndrecht | 3,7 |
Hendrik-Ido-Ambacht | 3,6 |
Hardinxveld-Giessendam | 3,2 |
Papendrecht | 2,2 |
Sliedrecht | 2,1 |
Dordrecht | 1,8 |
Zuid-Holland | 2,8 |
Nederland | 4,5 |
Bron: Onderzoek: Aantal gesubsidieerde warmtepompen vorig jaar toegenomen met ruim 40%
Enorme stijging
Het aantal warmtepompen in ons land is in een jaar tijd met ruim 108.000 gestegen. In 2023 stond de teller nog op 268.000 en in 2024 is dat opgelopen tot 376.000. Een toename van ruim 40%.
De noordelijke provincies zijn de koploper. Hier hebben naar verhouding de meeste woningen een warmtepomp waarvoor ooit subsidie is aangevraagd. In Drenthe gaat het om minstens 7,6% van de woningen, Friesland om 6,9% en in Groningen om 6,8%. Ter vergelijking: In Zuid-Holland heeft ‘slechts’ 2,8% van de woningen een warmtepomp waarvoor ooit een ISDE-subsidie is aangevraagd.
Noordelijke gemeenten in Nationale Top 5
De vijf gemeenten met - naar verhouding - de meeste gesubsidieerde warmtepompen zijn:
1. Tubbergen (Overijssel): 16,2% van de woningen
2. Schagen (Noord-Holland): 15,3% van de woningen
3. Drechterland (Noord-Holland): 15,1% van de woningen
4. Aa en Hunze (Drenthe): 13% van de woningen
5. Wierden (Overijssel): 12,2% van de woningen