Andrew Bryan: Van Holywood naar ’t Ambacht, van burgeroorlog naar gemeenschapszin
HENDRIK-IDO-AMBACHT - “Nieuwe” Ambachter Andrew Bryan (43 jaar) komt oorspronkelijk uit Holywood, een dorpje in de buurt van Belfast in Noord-Ierland. Hij heeft al op verschillende plekken in de wereld gewoond, zoals Edinburgh, Vancouver en Londen, maar sinds afgelopen jaar heeft hij zich met zijn gezin gevestigd in Ambacht, waar zijn vrouw Jamie vandaan komt! Inmiddels wil hij hier echt niet meer weg!
Charme van gemeenschapszin
De charmes van Ambacht spreken deze reiziger enorm aan. Na 15 jaar als acteur werkzaam te zijn geweest met o.a. een rol in Game of Thrones, heeft hij het acteervak vaarwel gezegd vanwege de veranderende mentaliteit. Hij besloot zijn affiniteit met schrijven een kans te geven, met als resultaat een bovennatuurlijke fantasieroman. Inmiddels heeft Andrew de rust gevonden om het eerste deel van zijn drie vervolgromans te schrijven. Hij ervaart de charme van de gemeenschapszin in Ambacht en de respectvolle manier van omgaan met elkaar als warme ondersteuning bij zijn schrijfproces!
“De rust die ik in Ambacht ervaar is enorm belangrijk voor mij en echt niet vanzelfsprekend. Ik ben opgegroeid in een land, dat door een burgeroorlog geteisterd werd! Deze situatie zorgde ervoor, dat ik een uitweg zocht en voor mij was mijn fantasiewereld een welkome afleiding.”
Andrew is ervan overtuigd, dat, hoewel de Nederlandse taal een uitdaging voor hem is, de achtergrond van het “ambachtelijke” Ambacht hem de ondersteuning zal blijven geven, die hij nodig heeft om in alle rust aan een productieve toekomst te werken als verhalenverteller.
Filmscripts herschreven in boekvorm
Voordat zijn verhaal in boekvorm gebundeld werd, is het eerst door veel fases heen gegaan. Het begon allemaal zes jaar geleden, toen hij merkte, dat hij ook graag zelf controle wilde hebben over het creatieve proces. Hij begon daarom met het schrijven van zijn eerste filmscript! Uiteindelijk werden dit er drie. Na een aantal jaar heeft hij de filmscripts herschreven tot een serie van meerdere afleveringen. Eenmaal in Nederland heeft hij het weer herschreven in boekvorm, nadat een goede vriendin, die alleen maar fantasieboeken leest, hem ervan overtuigde, dat dit echt een geweldig verhaal was. Dit was het laatste zetje dat hij nodig had!
Uitgever
Na een jaar van herschrijven stuurde hij het naar verschillende uitgevers. Aangezien hij heeft ervaren hoe vaak afwijzingen in de acteerwereld voorkomen, kon hij het haast niet geloven, dat hij binnen twee maanden een hele enthousiaste reactie ontving van een uitgeverij uit Amerika.
‘Het is echt een droom, die uitkomt, dat ik het verhaal, dat al zolang bij me is, na zoveel jaren eindelijk mag delen met de wereld.’
Andrew Bryan’s debuutroman “Archangels Fall” is vanaf 9 april (in het Engels) verkrijgbaar via “Bol.com” en “Amazon.nl”. Mocht je nog meer over Andrew zelf willen weten, dan kun je ook kijken op https://andrewbryanauthor.com/
‘t Ambacht is nu een internationale auteur rijker!