logo Ambacht Alles over Ambacht...

Column

Willem Schneider Hendrik-Ido-AmbachtHier vind je de column van Willem Schneider.

Wil je reageren op een van de artikelen?
Stuur hem dan een bericht op willemschneider@solcon.nl


 

Eigen Hof: vergeet-me-niet (woensdag 2 juni 2004)

Het gebeurt niet vaak dat de volkstuinders de plaatselijke pers halen, maar nu is het toch gebeurd! Bij de nieuwjaarsreceptie van het gemeentebestuur voerde behalve de burgemeester ook een vertegenwoordiger van de volkstuinvereniging het woord. Een belangrijke traditie werd daarmee doorbroken. Gebruikelijk was dat tijdens deze receptie de burgervader zijn licht liet schijnen over actuele ambachtelijke zaken. Deze keer was dat anders! De vertegenwoordiger van de Volkstuinders vroeg het woord en bood het aanwezige college van Burgemeester en Wethouders (en aanhang?) een aantal “Vergeet-me-nietjes” aan!
Een prachtig gebaar natuurlijk, maar u begrijpt het al, de tuinders doen dat niet voor niets. Wat is er aan de hand? Zoals u wellicht weet, heeft Hendrik-Ido-Ambacht een eigen volkstuinvereniging met de mooie naam “Eigen Hof”. Het probleem is kortweg gezegd dat deze vereniging hun eigen hof moeten verlaten. Zij heeft een locatie aan de Zuidwende. Deze plek moeten de circa 60 zestig tuinders formeel per 1 februari as. verlaten. De Zuidwende wordt namelijk geen doorgaande weg meer naar de Krommeweg. De bedoeling is dat naast de Zuidwende een nieuwe ontsluitingsweg de Ambachtse Zoom wordt aangelegd op - u raadt het misschien al- de plaats waar onder meer nu de volkstuinders bivakkeren. De voorbereidingen voor de aanleg van deze nieuwe weg zullen voor enige tijd beginnen en derhalve behoort “Eigen Hof” uit te zien naar een ander gebied. In samenwerking met de gemeente is de afgelopen tijd geprobeerd om een andere locatie te zoeken. Tot nu toe was dat nog met weinig resultaat gebeurd, hoewel de wethouder RO zich volgens de volkstuinvereniging hard daarvoor had ingespannen.

De vereniging voelt zich in haar bestaan bedreigd, omdat er nog geen locatie was gevonden. Deze noodkreet werd door diverse fracties opgevangen en stelde daarover prompt vragen tijdens het vragenhalfuurtje voor de aanvang van de gemeenteraadsvergadering. Vragen die overigens helaas nog niet op de website van de gemeente terug te vinden zijn. 

Hoe het ook zij, het feit dat sommige fracties vragen stelden is te begrijpen. Zeker als men weet, dat zij dit punt in hun verkiezingsprogramma hebben staan. Dan moeten de instrumenten die fracties ter beschikking staan, worden benut. Dat zowel SGP/CU-fractie als die van Gemeentebelangen afzonderlijk vragen met dezelfde strekking stelden is te betreuren. Het ware beter geweest als gezamenlijk vragen zouden zijn gesteld.

Het is te begrijpen dat de betrokken wethouder zich bij de beantwoording op de vlakte hield omdat hij in een gesprek met de volkstuinders hen eerst over de resultaten van zijn inspanningen wil inlichten. Bovendien zal de wethouder tijdens de eerstvolgende commissievergadering Ruimtelijke Zaken de fracties over het verloop na 1 februari in te lichten.

De burgemeester zei in zijn persoonlijke nieuwjaarstoespraak dat het goed gaat met Hendrik-Ido-Ambacht. Dus dan zal het ook goed gaan met de volkstuinders. Begrijpelijk is dat de tuinders weinig behoefte hebben aan een toezegging van de gemeente als het gaat om het vinden van mogelijke opslagruimte voor hun spullen als rond 1 februari 2004 geen nieuwe locatie voorhanden is. Veel beter is als deze tuinders betrokken worden bij het vinden een nieuwe plek en dat dit uiteindelijk ook tot een locatie leidt. De wethouder wilde in zijn beantwoording geen harde toezeggingen doen, maar hij liet wel een optimistische toon doorklinken. Hopelijk zal dus “Alles reg kom”! Het college heeft namelijk een alternatief gevonden. Dat bestaat uit volgens een recent gemeentelijk persbericht uit twee locaties:

een oppervlakte die bestaat uit een deel van de huidige locatie met aangrenzende grond
een oppervlakte die ligt tussen de Ambachtsezoom, de Krommeweg en de Betuweroute, zelfs gedeeltelijk gelegen op de tunnelbak van de Betuweroute. De totale oppervlakte is slechts enkele honderden vierkante meters kleiner dan die van het huidige complex. Ook de bereikbaarheid is goed.
De Eigen Hoffers mogen dus niet ontevreden zijn!

Over volkstuinen gesproken, wellicht weet u dat in de wijk Oostendam ook een volkstuin is. Het gaat hier niet om twee hectare zoals aan de Zuidwende, maar om een als volkstuin ingerichte binnengebied achter de woningen aan de Emmasingel, Beuken-, Linde- en Esdoornstraat. Een leuk “Eigen Hofje”, maar ik denk niet dat de leden van de gelijknamige vereniging hier hun hobby uitoefenen.

Ik noem dit gebied toch even, omdat de gemeente ten aanzien de herstructurering van de wijk Oostendam (grote?) plannen heeft. Zoals bekend hebben de woningbouwvereniging Algemeen Belang en de bewonerscommissie afgesproken dat de komende tijd gekeken wordt naar het slopen van zo'n 150 woningen in de wijk Oostendam en de bouw van 173 nieuwe woningen. De uitkomst van dit onderzoek verwacht de gemeente het derde kwartaal van dit jaar. Positief is dat de gemeente bereidt is om actief mee te doen aan de verdere ontwikkeling van de wijk. Dan zal de gemeente kijken naar mogelijkheden voor ruimte voor (para)medische voorzieningen, woonzorg- en speelvoorzieningen en naar woningen voor ouderen in verschillende huur- en koopprijsklassen. Het gaat dus mogelijkheden verkennen en voordat er inderdaad deze plannen (nieuwbouw woningen en ontwikkeling van de wijk) zijn gerealiseerd, moeten aan het jaar 2007 denken! Ik vrees dan dat het “Eigen Hofje” in Oostendam dan zijn langste tijd heeft gehad!!

Uw mening over dit onderwerp? Laat me het weten.

Willem Schneider, raadslid


Andere columns

Dit moet voldoende zijn voor het bloemetje op tafel10 mei 2012
Een Netwerkstad Zwijndrechtse Waard en een Voedselbank Zwijndrechtse Waard?7 apr 2012
U bent niet van onze gemeente. Klopt: ik ben katholiek 5 mrt 2012
Oeverloze discussies 2 feb 2012
onder ede beroepen24 dec 2011
Het (politieke) circus rond kerk en zwembad 10 nov 2011
Normaal doen is gekkenwerk27 sep 2011
In het Spoor der burgervaderen2 aug 2011
Reclame voor meer gemeentelijke inkomsten 9 jun 2011
Drechtsteden: een EU-proeftuin in het klein30 apr 2011
IJzige veiligheid16 mrt 2011
Kandidaten Drechtsteden laag op de verkiezingslijsten provincale staten9 feb 2011
2011: aandacht voor langdurige werklozen, vertrekkende wethouders en raadsleden 7 jan 2011
Moeilijk Nederlands: over een sing-in en een sjop9 dec 2010
Nieuw Dualisme: college neemt motie over, raad steunt unaniem overgenomen motie 6 nov 2010
Gemeente wil bezuinigen niet verbloemen 23 sep 2010
Politiek bedrijven in het centrum van de macht: over het CDA en de ChristenUnie 27 aug 2010
Vakantieperikelen9 jul 2010
Toeristische tips en tips tijdens een Drechtstedelijke trektocht 8 jul 2010
Eén op de vijf CDA-stemmers in Ambacht koos niet voor Balkenende 12 jun 2010
Discussie Drechtstedenbestuur 22 mei 2010
Wethouder zijn is een lot uit de loterij 9 apr 2010
Voorkeurstemmen6 mrt 2010
Zoek de verschillen 2 feb 2010
Van campagne naar champagne!29 dec 2009
Op werkvakantie28 okt 2009
Oogstjaar? 26 aug 2009
Dreamwaver: terug naar het verleden11 jul 2009
De Ambachtse kiezers laten de EP-verkiezingen links liggen5 jun 2009
Verkeer(d?)beleid: sprintend parkeren en fietspaden met wegen 2 mei 2009
Ballonnen doorprikken in het voorjaar16 mrt 2009
Burgergericht straffen4 feb 2009
Het wisselen van het jaar31 dec 2008
Het heerlijk avondje is gekomen24 nov 2008
Pieken en dalen22 okt 2008
Rood, Wit & Groen 8 sep 2008
Vakantietijd 26 jul 2008
Veni vidi Visie 5 mei 2008
Doorsluizen naar Ridderkerk 7 apr 2008
Pa Pinkelman 3 mrt 2008
Vraagt U maar... 2 jan 2008
Zo eind december en begin januari is het altijd gezellig 21 dec 2007
Discusieer ter uwer welzijn 23 okt 2007
Heeft u dat gevoel ook wel eens?18 sep 2007
Wolken van wijken 21 aug 2007
Bezinning 21 jul 2007
Houdt U van humor? 23 jun 2007
Een nieuwe lente, een nieuw geluid27 mrt 2007
Uitslag verkiezingen 13 feb 2007
Tsja....3 jan 2007
Rond de jaarwisseling... 22 dec 2006
De Oostendamse thriller 2 nov 2006
Begroting 2007 1 nov 2006
Van wijk tot nationaal 10 okt 2006
Minder democratie voor hetzelfde geld 12 sep 2006
De scholen beginnen weer 15 aug 2006
Zomeruitvoering 11 jul 2006
Journalist op oranje 12 jun 2006
Zoals de Zwijndrechtse waard in Ambacht is... 1 mei 2006
Wijken voor de netwerkstad? 1 apr 2006
Doet u ook met aan het spel: wie gaat met wie? 17 mrt 2006
Aan U de keus 15 feb 2006
Ouderen geven steuntje in de rug16 jan 2006
Armoede 24 dec 2005
Er gekleurd op staan 8 nov 2005
Concurrentie in welzijnsbezuinigingen 10 okt 2005
De nazomer lijkt wat van slag 5 sep 2005
Het hek van den Oostendam 13 jul 2005
Gouden tijden 13 jun 2005
Ambachtelijke Verdediging: oppositie in de fuik 23 mei 2005
Amusante politiek 18 apr 2005
Tien procent korting28 mrt 2005
Breiwerk21 feb 2005
Burgerraadsleden. Wie weet er raad mee? 15 jan 2005
Het einde van het jaar nadert8 nov 2004
Mandenmakerij: de prijs maakt de man(d)1 okt 2004
Bierpomp3 sep 2004
Noordoeversproject: geen oeverloze discussies 2 aug 2004
The process is ongoing1 jul 2004
Bergen-Belsen1 mei 2004
Van Groen- naar jeugdpark2 apr 2004
In de herfst naar lucht happen 3 mrt 2004
Gemeente krijgt bijstand4 feb 2004
Meer BRAVO in dualisme3 jan 2004
Sociaal3 dec 2003
Wanneer ben je jarig Mathilde1 nov 2003
Communicatie2 okt 2003
De skaters kunnen nu gerust zijn2 sep 2003
Werd u er ook zo zweverig van?1 aug 2003
2002, een historisch jaar4 dec 2002
Algemene beschouwingen 1 nov 2002
Dualisme en DUMAS2 okt 2002
Sportieve politiek in de vorm van proefballonnen en tennistafels1 sep 2002
College en raad wacht met SMART op elkaar1 aug 2002
Een wijze raad houdt geen referendum3 jul 2002
De voorkeur van uw stem1 jun 2002
Blijft Ambacht de boot missen?3 mei 2002
Na rijp beraad een nieuwe raad3 apr 2002
De Ambachtse kiezer heeft gesproken4 mrt 2002
De raad wijkt en draagt de fakkels over2 feb 2002
Van Oud naar nieuw: komt tijd komt raad 2 jan 2002
Raad eens wie?3 dec 2001
De eindbalans1 nov 2001
Politiek Ambacht ontwaakt1 okt 2001
Zomerslaap10 jul 2001
Oostendam op de schop? 1 jun 2001
Wordt het Ambachts college nog sportiever?4 mei 2001
Theatraal: Kop van Zuid of Kop van Staart2 apr 2001
Is het parkeerbeleid geparkeerd?1 mrt 2001
't Ambacht van de burgemeester: bouw Drechtstad!3 feb 2001
Ambacht laat een veer: de ferry is foetsie!2 jan 2001
Duo-wethouders1 dec 2000
Begroting2 nov 2000
Prinsjesdag2 sep 2000
Raadslid: Van bestuurder naar controleur4 aug 2000
Jaarverslag1 jul 2000
Oostendam op de schop?1 jun 2000
Annex Ambacht1 mei 2000
Luxeprobleem in Ambacht4 apr 2000
Krommeweg: wat krom is wordt recht2 mrt 2000
Culturele ambities1 feb 2000
Nieuwjaarsfeest3 jan 2000
Tevredenheidsonderzoek2 dec 1999
Raadsinformatie- en Burgerinformatiesysteem1 nov 1999
"Is de weg krom?"1 okt 1999
Een nieuw jeugdcentrum4 sep 1999
Onderwijs in de Volgerlanden2 aug 1999
Ambacht zelfstandig3 mei 1999
Betere speelplaatsen voor kinderen1 apr 1999
De Brink3 mrt 1999
De Volgerlanden2 feb 1999